Recenze: Dres Rogelli HYDRO - Bikeheart

Recenze: Dres Rogelli HYDRO

Testovat nepromokavý dres je poslední dobou téměř nadlidský úkol. Nezaprší a nezaprší… A když zrovna zaprší, je to rychlá sprcha v noci nebo přeháňka v pracovní době. Ale až jednou během vyjížďky zaprší, bude se nepromokavý dres hodit. ?

Jeden takový jsme testovali, podmínky pro testování jsme si nakonec vytvořili a tady je recenze.

Testovaný dres: Voděodolný cyklodres s chráničem zad Rogelli HYDRO s krátkým rukávem, reflexní žlutý, pánská velikost M
Testovací jezdec: Jíra, standardně velikost M
Základní popis dresu: Jak samotný název napovídá, je to kousek pro jízdu ve vodě. Ve vodě, která se snáší z oblohy, samozřejmě. Materiál dresu je silnější, než u klasických dresů, rukávy jsou delší, stejně jako “šos” dresu = chránič zad(ku) před mokrem. Právě díky tomu všemu dres vypadá na první pohled větší, než běžná velikost M. Je to naštěstí jen klam. Dres padne jako ulitý. Zip je celorozepínací s kulatým zakončením “držátka” jezdce pro snadné zapínání/rozpínání.

V šeru dres zazáří nejen díky reflexní žluté barvě, ale i díky reflexním páskům na 3 zadních kapsách a širším pruhu pod kapsami.

Podmínky testování: I když je dres na webu českého distributora označován jako letní, testování proběhlo 8. a 26. září, kdy se teplota vzduchu pohybovala kolem 20 °C, bylo krátce po dešti, ale už zase svítilo slunce. (To nemohlo pršet o chvilku déle?!) V obou případech měl test rider pod dresem funkční triko a návleky na ruce.

Vzhledem k síle materiálu je dres do teploty kolem 20 stupňů ideální. Prakticky je to pocitově stejné, jako když vezete přes normální dres vestu s neprofukem. Do letních teplot kolem 30 °C by to i bez spodního trika byla trošku sauna – vzlášť, když je pravděpodobnost deště nižší než 80 %. Jinými slovy – do babího léta dost dobrý!

Voděodolnost jsme museli testovat v uměle vytvořených podmínkách. Jediná louže, která po přeháňce zůstala plná vody, bohužel nestačila. Naštěstí máme rozprašovač na 2 litry vody, tak se test rider přeci jen osvěžil. Voda se po dopadu na dres hned nevsákne – zůstane ve formě kapek na povrchu. Při větší dávce vody se sice kapky vsáknou do povrchu, ale vlhkost se nedostane skrz materiál. Takže jste v suchu. A to je hlavní. Prodyšnost je dostatečná – nebudete se péct ve vlastní šťávě.

Pár slov závěrem: Dres je fajn do teplejšího podzimního a jarního počasí. Funguje stejně, jako kombinace klasický dres + vesta. Prodloužená záda (šos) se hodí, když nemáte nepromokavé kraťasy. Celkově je střih i materiál příjemný, praktická žlutá reflexní barva je vhodně zkombinovaná s ostatními grafickými prvky, takže nepůsobí lacině, jak tomu často u reflexních kousků oblečení bývá.

Cena na e-shopu Rogelli: plná cena 3 990 Kč, nyní ve slevě 2 793 Kč