Logo Bikeheart

Italské značky pro cyklisty na rok 2019

04.08.2018

Včera mě Jíra vyvezl na předváděčku společnosti Lom Trading, kterou založil Luboš Lom - skvělý český cyklista, který v roce 1994 absolvoval jeden z nejdelších sólo úniků (134 km) při slavné klasice Paříž - Roubaix. A tahle jeho společnost dováží do ČR helmy, tretry, cyklistické oblečení, brýle i kola italských výrobců.

 

Protože ty značky nejsou až tak profláknuté, něco málo o nich napíšu. Může se to hodit, až budete zoufale hledat helmu, která bude dobře sedět a mezi běžně dostupnými značkami nic nenaleznete.

 

Helmy Briko:

Značka Briko čerstvě inovovala své logo a používá ho jako stěžejní grafický prvek na svých nadčasových helmách i oblečení. Helmy jsou elegantní a můžete si vybírat z mnoha atraktivních barevných kombinací. Velkou výhodou je jejich nízká váha (250 - 270 g), odvětrávací systém, dotahování kolečkem (roll-fit) i přívětivá cena kolem 3 000 Kč.

 

V nabídce pro příští rok jsou i stylové helmy pro citybikery - váha je pouhých 260 g a každá helma je vytuněna textilním kšiltem, takže trochu retro!

 

Tretry Vittoria:

To je něco pro mě! Protože se poohlížím po silničních tretrách ve velikosti 36, zaujaly mě botky Alise s nylonovo-karbonovou podrážkou a utahováním na Boa. Ještě o kus hezčí jsou tretry Stelvio,ale ty začínají až na velikosti 38... (Mé uplně první tretry byly Sidi ve velikosti 41 a vycpávala jsem si je vatou. Už se k tomu nechci vracet.)

 

Oblečení Rosti:

Rosti je oblečení pro rošťáky. Jejich styl je velká divočina. Dělají různé střihy, takže vynechám pasáž o tom, jak to sedí nebo nesedí, protože je to jako s každým jiným oblečením, každému sedí něco jiného. Vyfotila jsem 2 dresy inspirované Warholem a Pop Artem. Motiv je přenesený i na kraťasy a ponožky. Mně osobně se to moc nelíbí, ale proti gustu žádný dišputát.

 

Kola Bottecchia:

Týpek, po kterém se tahle kola jmenují, byl italský silniční cyklista a první Ital, který vyhrál Tour de France, Ottavio Bottecchia. V roce 1924 začal společně s Teodorem Carniellim vyrábět silniční kola a dnes na značku nesoucí jeho jméno narazíte v Evropě, Austrálii, Japonsku a USA. Na včerejší předváděčce mě zaujaly modely Zoncolan (karbon) a Stelvio (ALU) - obojí na Shimanu XT - Deore. Stelvio lze pořídit za necelých 28 000 Kč a Zoncolan za necelých 40 000 Kč, takže je to další značka ke zvážení, pokud jste se rozhodli začít jezdit a hledáte pěkné nové kolo za rozumnou cenu.

Předváděčka byla až v Černé Hoře (kousek nad Brnem). Moc pěkná oblast je ten Moravský kras, což nás namotivovalo sem příště vyrazit na víc dní kolmo a omrknout cyklostezky i singltrail Jedovnice. Jen na D1 už mě asi nikdo nedostane... je to fakt očistec. Jezděte na kole a vyhýbejte se D1, bude vám líp! :)

 

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Hledání podle štítků
Please reload